Главная Украина Курс долара на чорному ринку останніми днями зріс на 1-1,5 грн
Украина - 3 недели назад

Курс долара на чорному ринку останніми днями зріс на 1-1,5 грн

Курс долара на чорному ринку, що залишався відносно стабільним із середини квітня, за останні два-три дні зріс на 1-1,5 грн, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" кілька учасників ринку.

За даними ресурсу "Мінфін", середній курс купівлі долара у четвер становить 33,5 грн/$1, середній курс продажу – 34,25 грн/$1, що, однак, краще порівняно з піком у середу: 33,88 грн/$1 та 34,75 грн/$1 відповідно.

Співрозмовник у Національному банку припустив, що причиною такого підйому на невеликому за обсягом ринку може бути попит з боку покупців автомобілів, доки не закрилося вікно на їх пільгове ввезення.

Як повідомлялося, Національний банк 24 лютого призупинив роботу валютного ринку України, крім продажу валюти, та зафіксував курс на рівні офіційного на той день – 29,2549 грн/$1, що призвело до появи чорного ринку, на якому в перші дні курс сягав 39-40 грн/$1. Згодом регулятор дозволив продаж валюти у відділеннях, які є під загрозою захоплення окупантами, за рішенням їхнього керівництва.

Наступний крок щодо лібералізації НБУ зробив з 15 квітня, коли надав банкам та небанківським фінустановам право продавати готівкову валюту на всій території країни за курсом, не вищим за "офіційний плюс 10%", проте в межах обсягу придбаної валюти. У результаті багато банків задекларували можливість продажу валюти за максимально можливим курсом 32,17-32,18 грн/$1 і водночас підняли курс купівлі ближче до курсу продажу. Проте вільно офіційно купити готівкову валюту, за інформацією учасників ринку, дуже складно. Однак чорний ринок відреагував невеликим зміцненням гривні, в результаті чого курс долара на ньому був вищим приблизно на 2%. Наразі ця різниця збільшилася приблизно до 6%.

Обсяги продажу готівкової валюти на офіційному ринку в перший тиждень після його лібералізації зросли вдвічі — до $20,5 млн, проте це все одно на порядок менше за довоєнні показники, коли за тиждень обсяг офіційної купівлі та продажу готівкової валюти становив близько $400 млн.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Кулеба і Блінкен обговорили український продовольчий експорт

Глава МЗС України Дмитро Кулеба і держсекретар США Ентоні Блінкен домовилися в Берліні спі…