Главная Украина Відновлено постачання нафти РФ через Україну до Словаччини, до Угорщини нафта прибуде в четвер
Украина - 11.08.2022

Відновлено постачання нафти РФ через Україну до Словаччини, до Угорщини нафта прибуде в четвер

 Постачання російської нафти через Україну нафтопроводом "Дружба" відновилося до Словаччини, завтра сировина прибуде до Угорщини, повідомили в компанії Slovnaft.

"Нафта вже знову надходить до Словаччини нафтопроводом "Дружба", а до Угорщини очікується відновлення постачання протягом завтрашнього дня. Технічну проблему, яка спричинила затримку, вирішено оперативними діями MOL та Slovnaft: компанія перерахувала транзитний збір на оплату використання української ділянки, і українці, вірні своїй обіцянці, розпочали транспортування сирої нафти південною ділянкою трубопроводу", — зазначив представник компанії.

"MOL та Slovnaft відразу ж ініціювали переговори з українцями та росіянами після припинення постачання нафти і зазначили, що візьмуть на себе зобов'язання щодо оплати тарифних зборів. Стосовно цього було досягнуто швидкої домовленості, тому транспортування трубопроводом "Дружба", який забезпечує Угорщину та Словаччину, знову відбувається без перебоїв", — наголошується в повідомленні.

"І Slovnaft, і MOL хочуть продовжувати бути активним посередником у пошуку постійного рішення щодо умов, які змінилися в результаті регулювання ЄС. Сплачені наразі збори буде врегульовано з російською стороною в рамках взаємного кредитування", — додав представник Slovnaft.

Раніше російська "Транснафта" повідомила, що 4 серпня "Укртранснафта" зупинила транзит російської нафти у зв'язку зі збоєм оплати транзитного збору. Зазначалося, що кошти, спрямовані 22 липня за транзит у серпні, було повернуто на рахунок "Транснафти" 28 липня у зв'язку з набуттям чинності Регламентом ЄС 2022/1269. Південною віткою нафтопроводу "Дружба", що проходить територією України, постачання нафти здійснюється у напрямку НПЗ Угорщини, Словаччини та Чехії на підставі довгострокового договору між ПАТ "Транснафта" та АТ "Укртранснафта" на надання послуг із транспортування сировини на умовах 100% передоплати.

Повідомлень про вирішення проблеми транзиту до Чехії поки що не надходило.

Минулого року через "Дружбу" територією України було транспортовано 12 млн тонн російської нафти, зокрема до Чехії — 3,4 млн тонн, Словаччини — 5,2 млн тонн, Угорщини — 3,4 млн тонн.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Мінекономіки України не очікує зростання цін на пальне після повернення акцизу через падіння світових цін на нафту

Зростання цін на пальне після повернення акцизів не очікується завдяки падінню цін на нафт…