Главная Украина ВР ухвалила закон про «митний безвіз»
Украина - 15.08.2022

ВР ухвалила закон про «митний безвіз»

Верховна Рада ухвалила закон (№7420) з правками до Митного кодексу України для приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту від 20 травня 1987 року та участі в Новій комп'ютеризованій транзитній системі (NCTS), яку використовують договірні сторони Конвенції, – так званий митний безвіз.

Як повідомили одразу кілька депутатів, за документ проголосували в понеділок 275 народних обранців.

"Закон наближає українське митне законодавство до законодавства Євросоюзу. Зокрема, вдосконалює чинні норми в частині спрощення проходження митниці для надійних підприємств, надання статусу фінансового гаранта та забезпечення сплати митних платежів", — прокоментував ухвалення закону прем'єр-міністр Денис Шмигаль у телеграм-каналі.

За його словами, зміни також передбачають запровадження європейського механізму розгляду скарг і продовження цифровізації митниці, що прискорить її проходження та зменшить корупційні ризики.

"Подальше укладення "митного безвізу" із ЄС дасть можливість Україні запровадити обмін митною інформацією щодо транзитних вантажів із 36 країнами в режимі реального часу, спеціальні транзитні спрощення та прості й рівні умови для фінансових гарантів", — зазначив глава уряду.

Конвенція об'єднує країни європейського регіону (ЄС, ЄАВТ, Туреччина, Македонія та Сербія), які запровадили єдині для всіх договірних сторін правила декларування та контролю за транзитними переміщеннями товарів із використанням NCTS.

"Із Божою допомогою запустимо з 1 жовтня", — написав після ухвалення закону в телеграм-каналі голова профільного парламентського комітету Данило Гетманцев.

Раніше заступник голови цього комітету Ярослав Железняк зазначав, що при доопрацюванні законопроєкту спільно з бізнес-асоціаціями було внесено норму про те, що на період дії воєнного стану та рік після нього для оцінки (повторної оцінки, моніторингу) з метою надання авторизації авторизованих економічних операторів застосовуватимуться знижені значення показників платоспроможності (фінансової стійкості) та ліквідності підприємства.

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Виробництво «Метінвестом» макетів військової техніки порівняли з провідними операціями армій США і Великої Британії з обдурювання ворога

Одна з провідних газет Америки Financial Times порівняла виробництво гірничо-мет…