Главная Украина Україна нарощує експорт агропродукції через західний кордон — прем’єр Шмигаль
Украина - 10.05.2022

Україна нарощує експорт агропродукції через західний кордон — прем’єр Шмигаль

Україна збільшує пропускну спроможність для експорту сільгосппродукції через свій західний кордон та покращує залізничну та автомобільну логістику, а також шукає шляхи розблокування нашої морської торгівлі разом зі своїми міжнародними партнерами, заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Варто розуміти, що в наших нинішніх умовах посіяти врожай — це половина роботи. Його також потрібно зібрати та експортувати… Україна — один із гарантів світової продовольчої безпеки, і те, що Росія блокує експорт української продукції (через морпорти — ІФ), може призвести до глобальної продовольчої кризи", — сказав прем'єр під час засідання уряду у вівторок.

За його словами, очікувалося, що посівна кампанія 2022 року в умовах російського військового вторгнення стане одним із найбільших викликів для держави на економічному фронті.

"Завдяки злагодженій роботі аграріїв та держави, ми досить успішно проходимо цю найважчу в історії України посівну кампанію. Станом на 9 травня різними сільгоспкультурами вже засіяно 8,6 млн га, що всього на 24% менше від минулорічних показників. Підбиваючи проміжні підсумки, можемо сказати, що ми з цим завданням упоралися всі разом", — нагадав прем'єр.

Шмигаль уточнив, що Україна вже сформувала стратегічні запаси продовольства, яких їй вистачить на роки. При цьому дедалі більше світових лідерів усвідомлюють, що без українських продуктів на окремі частини світу може чекати справжній голод.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Уряд передав «Спецтехноекспорт» в управління ГУР Міноборони

Уряд України погодився з пропозицією розвідувального органу Міністерства оборони про перед…