Главная Украина ЄС розглядає Балтійський газопровід як ключовий для безпеки газопостачання
Украина - 28.09.2022

ЄС розглядає Балтійський газопровід як ключовий для безпеки газопостачання

Представники Європейської Комісії (ЄК) вітали у вівторок відкриття Балтійського газопроводу (Baltic Pipe) на церемонії в Голенюві на північному заході Польщі, повідомила пресслужба ЄК.

"Балтійський газопровід — це ключовий проєкт для гарантування безпеки постачань до регіону і результат політики ЄС, спрямованої на диверсифікацію джерел газу. Трубопровід відіграє важливу роль у пом'якшенні наслідків нинішньої енергетичної кризи", — наводяться в опублікованому в Брюсселі комюніке слова члена ЄК з енергетики Кадрі Сімсон.

У документі пояснюється, що ця нова інфраструктура покликана сприяти диверсифікації імпорту газу до Центральної та Східної Європи та країн Балтії.

Балтійський газопровід, нагадують у Брюсселі, розглядається з 2013 року як європейський проєкт, що становить спільний інтерес ЄС. Він отримав близько 267 млн євро союзного фінансування, що допомогло завершити підготовчі дослідження та будівельні роботи.

У повідомленні ЄК зазначено, що новий газопровід дасть змогу імпортувати до 10 млрд кубометрів газу на рік із Норвегії до Польщі через Данію. Початок транспортування газу заплановано на 1 жовтня 2022 року.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Philip Morris у 2023 р. збільшив відвантаження готової продукції в Україні на 8,4%

Тютюновий концерн Philip Morris International у 2023 році збільшив відвантаження…